Organizasyonda 18-20 Ekim'de elemeler, 21-22 Ekim'de genel tasnif finalleri, 23-24 Ekim'de ise alet finalleri yapılacak. Kadınlarda geçen yıl Mersin'in ev sahipliği yaptığı 2020 Avrupa Şampiyonası'nda yer hareketlerinde gümüş madalya kazanarak bir ilki başaran, 2012 Londra Olimpiyatları'nda ülkemizi ilk kez cimnastikte temsil eden Göksu Üçtaş Şanlı, Dünya Şampiyonası'nda da ilki başarmaya çalışacak.
İBRAHİM ÇOLAK MADALYA PEŞİNDE
Erkeklerde 2 yıl önce Almanya'da düzenlenen 2019 Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda halka aletinde altın madalya kazanarak bir ilki başaran, 2020 Avrupa Şampiyonası'nda da Türkiye'ye ilk altını getiren İbrahim Çolak, şampiyon unvanını Japonya'da korumak için mücadele edecek. 2019 Dünya Şampiyonası'nda paralel barda tarihimizin ilk gümüş madalyasını alan Ahmet Önder ve 2021 Avrupa Şampiyonası'nda barfikste bronz madalya alan Mısır asıllı Türk sporcu Adem Asil, Japonya'da madalya arayacak. Paralel barda 2020 ve 2021'de üst üste 2 Avrupa şampiyonluğu kazandıktan sonra 2020 Tokyo OIimpiyatları'nda Türkiye'ye cimnastikte tarihinin ilk madalyasını getiren Ferhat Arıcan ise Dünya Şampiyonası'nda yer almayacak.
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fenerbahçe | 14 | 12 | 1 | 1 | 37 | 10 | 37 | +27 |
2 | Galatasaray | 14 | 12 | 1 | 1 | 28 | 8 | 37 | +20 |
3 | Beşiktaş | 14 | 8 | 4 | 2 | 21 | 16 | 26 | +5 |
4 | Kayserispor | 14 | 7 | 2 | 5 | 19 | 14 | 26 | +5 |
5 | Adana Demirspor | 14 | 6 | 3 | 5 | 26 | 16 | 23 | +10 |
6 | Trabzonspor | 14 | 7 | 5 | 2 | 24 | 18 | 23 | +6 |
7 | Kasımpaşa | 14 | 6 | 5 | 3 | 25 | 27 | 21 | -2 |
8 | Çaykur Rizespor | 14 | 6 | 5 | 3 | 14 | 19 | 21 | -5 |
9 | Antalyaspor | 14 | 5 | 4 | 5 | 20 | 16 | 20 | +4 |
10 | Hatayspor | 14 | 4 | 4 | 6 | 24 | 21 | 18 | +3 |
11 | Fatih Karagümrük | 14 | 4 | 5 | 5 | 17 | 12 | 17 | +5 |
12 | MKE Ankaragücü | 14 | 4 | 5 | 5 | 20 | 20 | 17 | 0 |
13 | Sivasspor | 14 | 3 | 5 | 6 | 17 | 24 | 15 | -7 |
14 | Gaziantep FK | 14 | 5 | 9 | 0 | 14 | 22 | 15 | -8 |
15 | Konyaspor | 14 | 3 | 6 | 5 | 15 | 20 | 14 | -5 |
16 | Pendikspor | 14 | 3 | 7 | 4 | 16 | 31 | 13 | -15 |
17 | Başakşehir FK | 14 | 3 | 8 | 3 | 14 | 20 | 12 | -6 |
18 | Samsunspor | 14 | 3 | 9 | 2 | 13 | 23 | 11 | -10 |
19 | Alanyaspor | 14 | 2 | 7 | 5 | 11 | 23 | 11 | -12 |
20 | İstanbulspor | 14 | 2 | 10 | 2 | 11 | 26 | 8 | -15 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Eyüpspor | 14 | 12 | 2 | 0 | 38 | 10 | 36 | +28 |
2 | Kocaelispor | 14 | 9 | 3 | 2 | 24 | 16 | 29 | +8 |
3 | Göztepe | 14 | 8 | 4 | 2 | 18 | 8 | 26 | +10 |
4 | Bandırmaspor | 14 | 7 | 2 | 5 | 18 | 8 | 26 | +10 |
5 | Bodrumspor | 14 | 7 | 4 | 3 | 18 | 11 | 24 | +7 |
6 | Gençlerbirliği | 14 | 6 | 2 | 6 | 18 | 14 | 24 | +4 |
7 | Sakaryaspor | 14 | 6 | 3 | 5 | 19 | 15 | 23 | +4 |
8 | Çorum FK | 14 | 6 | 6 | 2 | 23 | 16 | 20 | +7 |
9 | Keçiörengücü | 14 | 5 | 5 | 4 | 13 | 15 | 19 | -2 |
10 | Erzurumspor FK | 14 | 4 | 4 | 6 | 15 | 12 | 18 | +3 |
11 | Manisa FK | 14 | 4 | 5 | 5 | 18 | 15 | 17 | +3 |
12 | Boluspor | 14 | 4 | 6 | 4 | 11 | 17 | 16 | -6 |
13 | Ümraniyespor | 14 | 4 | 7 | 3 | 14 | 19 | 15 | -5 |
14 | Adanaspor | 14 | 5 | 9 | 0 | 12 | 21 | 15 | -9 |
15 | Şanlıurfaspor | 14 | 3 | 6 | 5 | 9 | 17 | 14 | -8 |
16 | Tuzlaspor | 14 | 3 | 8 | 3 | 12 | 25 | 12 | -13 |
17 | Giresunspor | 14 | 2 | 9 | 3 | 9 | 23 | 9 | -14 |
18 | Altay | 14 | 1 | 11 | 2 | 7 | 34 | 5 | -27 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Esenler Erokspor | 15 | 12 | 2 | 1 | 31 | 9 | 37 | +22 |
2 | 1461 Trabzon FK | 15 | 9 | 2 | 4 | 27 | 9 | 31 | +18 |
3 | Van Spor FK | 15 | 9 | 2 | 4 | 20 | 16 | 31 | +4 |
4 | Ankaraspor | 16 | 7 | 2 | 7 | 20 | 12 | 28 | +8 |
5 | Bucaspor 1928 | 14 | 7 | 1 | 6 | 20 | 8 | 27 | +12 |
6 | Yeni Mersin İdman Yurdu | 15 | 7 | 3 | 5 | 23 | 14 | 26 | +9 |
7 | Nazilli Belediyespor | 16 | 8 | 6 | 2 | 23 | 24 | 26 | -1 |
8 | Ankara Demirspor | 15 | 7 | 6 | 2 | 19 | 18 | 23 | +1 |
9 | Diyarbekir Spor | 15 | 5 | 5 | 5 | 12 | 13 | 20 | -1 |
10 | Hes İlaç Afyonspor | 15 | 5 | 5 | 5 | 10 | 12 | 20 | -2 |
11 | Karacabey Belediye Spor | 15 | 4 | 6 | 5 | 11 | 11 | 17 | 0 |
12 | Kırklarelispor | 16 | 4 | 7 | 5 | 12 | 22 | 17 | -10 |
13 | Beyoğlu Yeniçarşıspor | 15 | 4 | 9 | 2 | 13 | 19 | 14 | -6 |
14 | Bursaspor | 15 | 3 | 7 | 5 | 13 | 25 | 14 | -12 |
15 | Serik Belediyespor | 15 | 3 | 8 | 4 | 6 | 13 | 13 | -7 |
16 | Altınordu | 15 | 2 | 7 | 6 | 16 | 18 | 12 | -2 |
17 | Adıyaman FK | 15 | 3 | 9 | 3 | 12 | 23 | 12 | -11 |
18 | Kırşehir Futbol SK | 15 | 3 | 9 | 3 | 12 | 26 | 12 | -14 |
19 | Zonguldak Kömürspor | 14 | 2 | 8 | 4 | 13 | 21 | 10 | -8 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Aliağa Futbol A.Ş. | 13 | 10 | 0 | 3 | 25 | 6 | 33 | +19 |
2 | Kepezspor FAŞ | 12 | 9 | 1 | 2 | 20 | 7 | 29 | +13 |
3 | Edirnespor | 12 | 6 | 3 | 3 | 20 | 10 | 21 | +10 |
4 | Ayvalıkgücü Belediyespor | 12 | 5 | 2 | 5 | 11 | 7 | 20 | +4 |
5 | İnegöl Kafkas GK | 12 | 6 | 4 | 2 | 12 | 12 | 20 | 0 |
6 | K.Çekmece Sinopspor | 13 | 4 | 4 | 5 | 15 | 12 | 17 | +3 |
7 | 52 Orduspor FK | 12 | 4 | 3 | 5 | 11 | 11 | 17 | 0 |
8 | Kırıkkalegücü FK | 12 | 5 | 5 | 2 | 10 | 11 | 17 | -1 |
9 | Mardin 1969 Spor | 12 | 4 | 6 | 2 | 13 | 12 | 14 | +1 |
10 | Talasgücü Belediyespor | 12 | 4 | 7 | 1 | 14 | 19 | 13 | -5 |
11 | Gümüşhanespor | 12 | 2 | 4 | 6 | 9 | 13 | 12 | -4 |
12 | Artvin Hopaspor | 12 | 2 | 5 | 5 | 10 | 12 | 11 | -2 |
13 | Malatya Arguvanspor | 12 | 2 | 7 | 3 | 7 | 12 | 9 | -5 |
14 | Karabük İdmanyurdu Spor | 12 | 2 | 7 | 3 | 7 | 21 | 9 | -14 |
15 | Tarsus İdman Yurdu | 12 | 1 | 8 | 3 | 7 | 26 | 6 | -19 |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
08/12/2023 | Galatasaray | vs | Adana Demirspor |
09/12/2023 | Antalyaspor | vs | Fatih Karagümrük |
09/12/2023 | Samsunspor | vs | Kasımpaşa |
09/12/2023 | Beşiktaş | vs | Fenerbahçe |
10/12/2023 | İstanbulspor | vs | Alanyaspor |
10/12/2023 | Başakşehir FK | vs | Hatayspor |
10/12/2023 | Kayserispor | vs | Pendikspor |
10/12/2023 | Gaziantep FK | vs | Trabzonspor |
11/12/2023 | Konyaspor | vs | Sivasspor |
11/12/2023 | MKE Ankaragücü | vs | Çaykur Rizespor |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
09/12/2023 | Bandırmaspor | vs | Kocaelispor |
09/12/2023 | Bodrum FK | vs | Tuzlaspor |
09/12/2023 | Ümraniyespor | vs | Keçiörengücü |
09/12/2023 | Sakaryaspor | vs | Giresunspor |
10/12/2023 | Çorum FK | vs | Erzurumspor FK |
10/12/2023 | Manisa FK | vs | Adanaspor |
10/12/2023 | Gençlerbirliği | vs | Göztepe |
10/12/2023 | Eyüpspor | vs | Şanlıurfaspor |
11/12/2023 | Altay | vs | Boluspor |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
09/12/2023 | Yeni Mersin İdman Yurdu | vs | Altınordu |
10/12/2023 | Diyarbekir Spor | vs | Ankara Demirspor |
10/12/2023 | Hes İlaç Afyonspor | vs | Bursaspor |
10/12/2023 | Karacabey Belediye Spor | vs | Nazilli Belediyespor |
10/12/2023 | Kırklarelispor | vs | Kırşehir Futbol SK |
10/12/2023 | Van Spor FK | vs | Beyoğlu Yeniçarşıspor |
10/12/2023 | Zonguldak Kömürspor | vs | Serik Belediyespor |
10/12/2023 | 1461 Trabzon FK | vs | Adıyaman FK |
11/12/2023 | Esenler Erokspor | vs | Bucaspor 1928 |
11/12/2023 | Esenler Erokspor - Bucaspor 1928 | Esenler Erokspor ligdeki son 5 maçında hiç kaybetmedi | Esenler Erokspor yenilmez |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
09/12/2023 | K.Çekmece Sinopspor | vs | 52 Orduspor FK |
10/12/2023 | Malatya Arguvanspor | vs | Karabük İdmanyurdu Spor |
10/12/2023 | Artvin Hopaspor | vs | Talasgücü Belediyespor |
10/12/2023 | Ayvalıkgücü Belediyespor | vs | Kepezspor FAŞ |
10/12/2023 | Gümüşhanespor | vs | Kırıkkalegücü FK |
10/12/2023 | Mardin 1969 Spor | vs | Edirnespor |
10/12/2023 | Tarsus İdman Yurdu | vs | İnegöl Kafkas GK |
10/12/2023 | Gümüşhanespor - Kırıkkalegücü FK | Gümüşhanespor ligde evindeki son 6 maçında hiç kazanamadı | Kırıkkalegücü FK yenilmez |