Yunanistan’da devam eden Dünya Gençler Halter Şampiyonası’nın altıncı gününde 76 kiloda yarışan milli sporcu Dilara Uçan, koparma müsabakasında 96 kilo ile silkme müsabakasında da 125 kiloluk derecesiyle 2 bronz madalyanın sahibi oldu. Dilara toplamda elde ettiği 221 kilo ile müsabakayı 4. sırada tamamladı.
89 kilo erkeklerde Enes Çelik koparmada 154 kiloluk derecesiyle dördüncü, silkmede 175 kilo ile yedinci, toplamda ise 329 kiloluk derecesiyle beşinciliği elde etti.
Şampiyonanın altıncı günü sonrasında kazanılan madalyalar ile Türkiye’nin madalya sayısı 5 altın, 3 gümüş, 6 bronz olmak üzere toplamda 14 oldu.
Milli sporculara coşkulu karşılama
Yunanistan’ın Girit Adasında devam eden Gençler Dünya Halter Şampiyonası’nda bir altın bir gümüş madalya kazanan Kaan Kahriman ve bir altın, bir gümüş, bir bronz madalya kazanan Yusuf Fehmi Genç, İzmir Adnan Menderes Havalimanında milli takım antrenörleri ve halterciler tarafından coşkuyla karşılandı.
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fenerbahçe | 14 | 12 | 1 | 1 | 37 | 10 | 37 | +27 |
2 | Galatasaray | 14 | 12 | 1 | 1 | 28 | 8 | 37 | +20 |
3 | Beşiktaş | 14 | 8 | 4 | 2 | 21 | 16 | 26 | +5 |
4 | Kayserispor | 14 | 7 | 2 | 5 | 19 | 14 | 26 | +5 |
5 | Adana Demirspor | 14 | 6 | 3 | 5 | 26 | 16 | 23 | +10 |
6 | Trabzonspor | 14 | 7 | 5 | 2 | 24 | 18 | 23 | +6 |
7 | Kasımpaşa | 14 | 6 | 5 | 3 | 25 | 27 | 21 | -2 |
8 | Çaykur Rizespor | 14 | 6 | 5 | 3 | 14 | 19 | 21 | -5 |
9 | Antalyaspor | 14 | 5 | 4 | 5 | 20 | 16 | 20 | +4 |
10 | Hatayspor | 14 | 4 | 4 | 6 | 24 | 21 | 18 | +3 |
11 | Fatih Karagümrük | 14 | 4 | 5 | 5 | 17 | 12 | 17 | +5 |
12 | MKE Ankaragücü | 14 | 4 | 5 | 5 | 20 | 20 | 17 | 0 |
13 | Sivasspor | 14 | 3 | 5 | 6 | 17 | 24 | 15 | -7 |
14 | Gaziantep FK | 14 | 5 | 9 | 0 | 14 | 22 | 15 | -8 |
15 | Konyaspor | 14 | 3 | 6 | 5 | 15 | 20 | 14 | -5 |
16 | Pendikspor | 14 | 3 | 7 | 4 | 16 | 31 | 13 | -15 |
17 | Başakşehir FK | 14 | 3 | 8 | 3 | 14 | 20 | 12 | -6 |
18 | Samsunspor | 14 | 3 | 9 | 2 | 13 | 23 | 11 | -10 |
19 | Alanyaspor | 14 | 2 | 7 | 5 | 11 | 23 | 11 | -12 |
20 | İstanbulspor | 14 | 2 | 10 | 2 | 11 | 26 | 8 | -15 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Eyüpspor | 14 | 12 | 2 | 0 | 38 | 10 | 36 | +28 |
2 | Kocaelispor | 14 | 9 | 3 | 2 | 24 | 16 | 29 | +8 |
3 | Göztepe | 14 | 8 | 4 | 2 | 18 | 8 | 26 | +10 |
4 | Bandırmaspor | 14 | 7 | 2 | 5 | 18 | 8 | 26 | +10 |
5 | Bodrumspor | 14 | 7 | 4 | 3 | 18 | 11 | 24 | +7 |
6 | Gençlerbirliği | 14 | 6 | 2 | 6 | 18 | 14 | 24 | +4 |
7 | Sakaryaspor | 14 | 6 | 3 | 5 | 19 | 15 | 23 | +4 |
8 | Çorum FK | 14 | 6 | 6 | 2 | 23 | 16 | 20 | +7 |
9 | Keçiörengücü | 14 | 5 | 5 | 4 | 13 | 15 | 19 | -2 |
10 | Erzurumspor FK | 14 | 4 | 4 | 6 | 15 | 12 | 18 | +3 |
11 | Manisa FK | 14 | 4 | 5 | 5 | 18 | 15 | 17 | +3 |
12 | Boluspor | 14 | 4 | 6 | 4 | 11 | 17 | 16 | -6 |
13 | Ümraniyespor | 14 | 4 | 7 | 3 | 14 | 19 | 15 | -5 |
14 | Adanaspor | 14 | 5 | 9 | 0 | 12 | 21 | 15 | -9 |
15 | Şanlıurfaspor | 14 | 3 | 6 | 5 | 9 | 17 | 14 | -8 |
16 | Tuzlaspor | 14 | 3 | 8 | 3 | 12 | 25 | 12 | -13 |
17 | Giresunspor | 14 | 2 | 9 | 3 | 9 | 23 | 9 | -14 |
18 | Altay | 14 | 1 | 11 | 2 | 7 | 34 | 5 | -27 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Esenler Erokspor | 15 | 12 | 2 | 1 | 31 | 9 | 37 | +22 |
2 | 1461 Trabzon FK | 15 | 9 | 2 | 4 | 27 | 9 | 31 | +18 |
3 | Van Spor FK | 15 | 9 | 2 | 4 | 20 | 16 | 31 | +4 |
4 | Ankaraspor | 16 | 7 | 2 | 7 | 20 | 12 | 28 | +8 |
5 | Bucaspor 1928 | 14 | 7 | 1 | 6 | 20 | 8 | 27 | +12 |
6 | Yeni Mersin İdman Yurdu | 15 | 7 | 3 | 5 | 23 | 14 | 26 | +9 |
7 | Nazilli Belediyespor | 16 | 8 | 6 | 2 | 23 | 24 | 26 | -1 |
8 | Ankara Demirspor | 15 | 7 | 6 | 2 | 19 | 18 | 23 | +1 |
9 | Diyarbekir Spor | 15 | 5 | 5 | 5 | 12 | 13 | 20 | -1 |
10 | Hes İlaç Afyonspor | 15 | 5 | 5 | 5 | 10 | 12 | 20 | -2 |
11 | Karacabey Belediye Spor | 15 | 4 | 6 | 5 | 11 | 11 | 17 | 0 |
12 | Kırklarelispor | 16 | 4 | 7 | 5 | 12 | 22 | 17 | -10 |
13 | Beyoğlu Yeniçarşıspor | 15 | 4 | 9 | 2 | 13 | 19 | 14 | -6 |
14 | Bursaspor | 15 | 3 | 7 | 5 | 13 | 25 | 14 | -12 |
15 | Serik Belediyespor | 15 | 3 | 8 | 4 | 6 | 13 | 13 | -7 |
16 | Altınordu | 15 | 2 | 7 | 6 | 16 | 18 | 12 | -2 |
17 | Adıyaman FK | 15 | 3 | 9 | 3 | 12 | 23 | 12 | -11 |
18 | Kırşehir Futbol SK | 15 | 3 | 9 | 3 | 12 | 26 | 12 | -14 |
19 | Zonguldak Kömürspor | 14 | 2 | 8 | 4 | 13 | 21 | 10 | -8 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Aliağa Futbol A.Ş. | 13 | 10 | 0 | 3 | 25 | 6 | 33 | +19 |
2 | Kepezspor FAŞ | 12 | 9 | 1 | 2 | 20 | 7 | 29 | +13 |
3 | Edirnespor | 12 | 6 | 3 | 3 | 20 | 10 | 21 | +10 |
4 | Ayvalıkgücü Belediyespor | 12 | 5 | 2 | 5 | 11 | 7 | 20 | +4 |
5 | İnegöl Kafkas GK | 12 | 6 | 4 | 2 | 12 | 12 | 20 | 0 |
6 | K.Çekmece Sinopspor | 13 | 4 | 4 | 5 | 15 | 12 | 17 | +3 |
7 | 52 Orduspor FK | 12 | 4 | 3 | 5 | 11 | 11 | 17 | 0 |
8 | Kırıkkalegücü FK | 12 | 5 | 5 | 2 | 10 | 11 | 17 | -1 |
9 | Mardin 1969 Spor | 12 | 4 | 6 | 2 | 13 | 12 | 14 | +1 |
10 | Talasgücü Belediyespor | 12 | 4 | 7 | 1 | 14 | 19 | 13 | -5 |
11 | Gümüşhanespor | 12 | 2 | 4 | 6 | 9 | 13 | 12 | -4 |
12 | Artvin Hopaspor | 12 | 2 | 5 | 5 | 10 | 12 | 11 | -2 |
13 | Malatya Arguvanspor | 12 | 2 | 7 | 3 | 7 | 12 | 9 | -5 |
14 | Karabük İdmanyurdu Spor | 12 | 2 | 7 | 3 | 7 | 21 | 9 | -14 |
15 | Tarsus İdman Yurdu | 12 | 1 | 8 | 3 | 7 | 26 | 6 | -19 |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
08/12/2023 | Galatasaray | vs | Adana Demirspor |
09/12/2023 | Antalyaspor | vs | Fatih Karagümrük |
09/12/2023 | Samsunspor | vs | Kasımpaşa |
09/12/2023 | Beşiktaş | vs | Fenerbahçe |
10/12/2023 | İstanbulspor | vs | Alanyaspor |
10/12/2023 | Başakşehir FK | vs | Hatayspor |
10/12/2023 | Kayserispor | vs | Pendikspor |
10/12/2023 | Gaziantep FK | vs | Trabzonspor |
11/12/2023 | Konyaspor | vs | Sivasspor |
11/12/2023 | MKE Ankaragücü | vs | Çaykur Rizespor |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
09/12/2023 | Bandırmaspor | vs | Kocaelispor |
09/12/2023 | Bodrum FK | vs | Tuzlaspor |
09/12/2023 | Ümraniyespor | vs | Keçiörengücü |
09/12/2023 | Sakaryaspor | vs | Giresunspor |
10/12/2023 | Çorum FK | vs | Erzurumspor FK |
10/12/2023 | Manisa FK | vs | Adanaspor |
10/12/2023 | Gençlerbirliği | vs | Göztepe |
10/12/2023 | Eyüpspor | vs | Şanlıurfaspor |
11/12/2023 | Altay | vs | Boluspor |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
09/12/2023 | Yeni Mersin İdman Yurdu | vs | Altınordu |
10/12/2023 | Diyarbekir Spor | vs | Ankara Demirspor |
10/12/2023 | Hes İlaç Afyonspor | vs | Bursaspor |
10/12/2023 | Karacabey Belediye Spor | vs | Nazilli Belediyespor |
10/12/2023 | Kırklarelispor | vs | Kırşehir Futbol SK |
10/12/2023 | Van Spor FK | vs | Beyoğlu Yeniçarşıspor |
10/12/2023 | Zonguldak Kömürspor | vs | Serik Belediyespor |
10/12/2023 | 1461 Trabzon FK | vs | Adıyaman FK |
11/12/2023 | Esenler Erokspor | vs | Bucaspor 1928 |
11/12/2023 | Esenler Erokspor - Bucaspor 1928 | Esenler Erokspor ligdeki son 5 maçında hiç kaybetmedi | Esenler Erokspor yenilmez |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
09/12/2023 | K.Çekmece Sinopspor | vs | 52 Orduspor FK |
10/12/2023 | Malatya Arguvanspor | vs | Karabük İdmanyurdu Spor |
10/12/2023 | Artvin Hopaspor | vs | Talasgücü Belediyespor |
10/12/2023 | Ayvalıkgücü Belediyespor | vs | Kepezspor FAŞ |
10/12/2023 | Gümüşhanespor | vs | Kırıkkalegücü FK |
10/12/2023 | Mardin 1969 Spor | vs | Edirnespor |
10/12/2023 | Tarsus İdman Yurdu | vs | İnegöl Kafkas GK |
10/12/2023 | Gümüşhanespor - Kırıkkalegücü FK | Gümüşhanespor ligde evindeki son 6 maçında hiç kazanamadı | Kırıkkalegücü FK yenilmez |