Programda ilk olarak söz alan AK Parti Pendik İlçe Başkanı Ali Şirin, 28 Mayıs seçiminin önemine vurgu yaptığı konuşmasında, “14 Mayıs’ta Cumhur İttifakına ve Cumhurbaşkanına sahip çıkan bu milletimiz, 28 Mayıs’ta daha da güçlü bir şekilde liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıkacaktır. Biz de Pendik’ten en güçlü desteği verme gayreti ve çabası içerisindeyiz. Bu başararak 28 Mayıs’ta büyük bir zafere imza atacağımızdan hiçbir şüphemiz yoktur.” İfadesinde bulundu.

 

Ahmet Cin, “Fazla söze gerek yok, siz işinizi bilirsiniz”

Daha sonra söz alan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin de yine 28 Mayıs Seçimlerinin önemini vurguladığı konuşmasından “28 Mayıs’ta Pendik‘ten çok güçlü bir destekle birlikte inşallah Sayın Cumhurbaşkanımızı yeniden devlet başkanı yapmanın planını, yol haritasını belirlemiş olacağız. Bu noktada ben sizden dualarınızı istirham ediyorum. Ve bu nedenle mutlaka ve mutlaka sandığa gitmeliyiz Bu noktada fazla söze gerek yok. Siz işinizi bilirsiniz.” Diyerek konuşmasını tamamladı.

 

Numan Kurtulmuş, “Bu seçim Türkiye’nin 100 yılını belirleyecek bir seçim olacak”

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Pendik’te STK temsilcileri ve kanaat önderleriyle bir araya geldi. 28 Mayıs'taki seçimin sadece gelecek 5 yılın yöneticisini belirleyecek bir seçim olmanın ötesinde Türkiye'nin önümüzdeki 100 yılını belirleyecek bir seçim olduğunu vurgulayan Kurtulmuş, "Bu seçimde her içeride hem dışarıda, cümle alem bir araya gelip, 'Recep Tayyip Erdoğan'ı artık bu seçimde indireceğiz, onun yerine başka bir yönetim gelecek' diyorlar” ifadelerini kullandı.

 

Onun için Tayyip Erdoğan’ı indirin.' Milletimizin olağan üstü feraseti var. Bunları izledi ve 14 mayıs seçimlerinde bütün dünyanın koro halinde dile getirdiği temennilerin hepsini elinin tersiyle iterek Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıktı.”

 

15 günlüğüne çakma milliyetçiliğe bu millet prim vermez

Halkın, milletvekilliği seçimlerinde Cumhur İttifakı’nı TBMM’yi yönetecek birinci ittifak olarak meclise gönderdiğini ifade eden Kurtulmuş, bu sonuçla muhalefetin parlamenter sistem söylemini 2028’e kadar artık kullanamayacağını dile getirdi. Evet millet bu kadar terörle mücadele verilirken bu kadar şehitleri varken terör örgütlerinin gölgesinde siyaset yapılmasına müsaade eder mi? Bu millet sandıkta müsaade etmedi. Şimdi baktılar ki bu mesele istedikleri gibi olmuyor. Bu sefer milliyetçilik kartına, Türkçülük tarzıyla oynamaya kalktılar. Kusura bakmayın da millete enayi zannetmeyin. 15 günlüğüne çakma milliyetçiliğe bu millet prim vermez. Buna da asla müsaade etmez” diye konuştu.

 

"Varsa bir tane dikili ağacı göstersin bu memlekette"

İkinci tur için rehavet uyarısında bulunan Kurtulmuş, çok çalışıp malzeme üretmeye çalışanlara fırsat vermeyecek şekilde tarih yazarak sandıklardan çıkacaklarını dile getirdi. İkinci turda milletin Tayyip Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki farkı gayet güzel ayırt edip Erdoğan’a çok daha güçlü destek vererek 28 Mayıs akşamı 13. Cumhurbaşkanı olarak yeniden göreve getireceğini ifade eden Kurtulmuş, şunları aktardı:

 

“Bir tarafta 21 yıldır eser ve hizmetleriyle ortada bulunan Recep Tayyip Erdoğan. Diğer tarafta da Sayın Kılıçdaroğlu desin ki 'Şu arkadaki ağacı da ben diktim.' Diye bir tane ağaç göstersin bu memlekette diktiği, bir tane eser göstersin. Bir tarafta 21 yılda köprüler, Marmaraylar, hızlı trenler, havaalanları, hastaneler, Yusufeli Barajı, üniversiteler, uluslararası alanda yaptıkları, Karadeniz doğal gazı, milli savunma sanayindeki öne çıkan Türkiye'nin yerli, milli firmalarının önünü açmasıyla Recep Tayyip Erdoğan. Diğer tarafta ise bu millete göstereceği bir tane hizmeti, bir tane eseri olmayan Sayın Kılıçdaroğlu. Bir tarafta bütün terör örgütlerini bir şekilde tasfiye eden Recep Tayyip Erdoğan. Diğer tarafta daha dün bile kendisine destek açıklayan HDP'ye 'Siz eğer PKK'ya terör örgüt diyemiyorsanız benim de sizin oyunuza ihtiyacım yoktur' diyemeyen bir Kılıçdaroğlu.