97 tekne ve ulusal ve uluslararası 800’ü aşkın sporcu Yeşilköy parkurunda (Ataköy-Yeşilköy-Adalar) Mavi Vatan Kupası için yarıştı. Kazananlar ödüllerini 30 Ekim Cumartesi akşamı Ataköy Marina Yarış Köyü’nde düzenlenen törenle aldı.
Sonuçlar şu şekilde:
Mavi Vatan Kupası
IRC 0 sınıfı
1- Levent Peynirci yönetimindeki ENKA CHEESE
2- Hasan Utku Çetiner yönetimindeki MESA SAILING TEAM-SHAK SHUKA
3- Murat Anılır yönetimindeki DHO TAYFA
IRC 1 sınıfı
1- Ali Tezdiker yönetimindeki BORUSAN RACING EVOLUTION
2- Ahmet Köroğlu yönetimindeki MSI SAILING TEAM
3- Hüseyin Levent Özgen yönetimindeki TRAMOLA SAILING TEAM-HEDEF YELKEN
IRC 2 sınıfı
1- Güney Kaptan yönetimindeki AKKİM KİMYA CHEESE
2- Tora Sebahattin Kutoğlu yönetimindeki WINGS OF ISLAND
3- Semih Pekyörür yönetimindeki FENERBAHÇE 5
IRC 3 sınıfı
1- Berk Gürpınar yönetimindeki HYATT REGENCY-GEMINI SAILING
2- Kaan Parlas yönetimindeki CYGNUS
3- Berkcan Arat yönetimindeki PATILIBAHÇE YELKEN TAKIMI-BE BLUE
IRC 4 sınıfı
1- Ahmet Murat Tan yönetimindeki ÇIĞLI BELEDİYESİ-BEAR SAILING
2- Gül Çelikel yönetimindeki KUPA KIZI-SETUR MARINAS
3- Boran Burcu yönetimindeki LINEA ROSSA-ANKA
Gezgin (A) sınıfı
1- Yusuf Erce Demirtaş yönetimindeki VAMOS
2- Burak Algon yönetimindeki MY FIRST
3- Murad Kulaksızoğlu yönetimindeki GRAND MOBY
Gezgin (B) sınıfı
1- Atilla Gökova yönetimindeki ATİYE
2- Cavit Aksoy yönetimindeki LUCE
3- İbrahim Tunay Can yönetimindeki FORTUNA
Gezgin (C) sınıfı
1- Hasan Oğuz Genç yönetimindeki SARI-1
SB GENEL
1- Saruhan Çınay yönetimindeki HSSK QUICK SIGORTA-NIMBUS
2- Ali Kemal Tüfekçi yönetimindeki GISBIR SENSEI
3- Hulki Özcan yönetimindeki ADIOS
SB GRUP
1- Alp Güçer yönetimindeki MASCOT
2- Poyraz Abda yönetimindeki HSSK QUICK SIGORTA
3- Mehmet Dinçay yönetimindeki KS GLOBAL LOJİSTİK
YEMLİHAOĞLU: AVRUPA'NIN SAYILI YARIŞLARINDAN BİRİ
İstanbul Açıkdeniz Yat Yarış Kulübü Başkanı Ekrem Yemlihaoğlu, “İstanbul, tarihi ve doğal güzellikleri ile dünyanın cazibe noktası. Bu organizasyonla ülkemizin tanıtımına katkı sağlamayı çok önemsiyoruz. Ayrıca sporcular, rotayı akıntı ve denizin dalgalarına, rüzgâra karşı kat ediyor. Bence Avrupa’nın sayılı yarışlarından biri” açıklamasında bulundu.
YARIN SONA ERECEK
Cumhurbaşkanlığı 2'nci Uluslararası Yat Yarışı'nın İstanbul etabı, yarın Barbaros Hayreddin Paşa Kupası ile devam edecek ve aynı akşam Ataköy Hyatt Regency Otel’de düzenlenecek görkemli ödül töreni ile sona erecek. Cumhurbaşkanlığı 2'nci Uluslararası Yat Yarışları’nın iki etabının (Muğla ve İstanbul) sonunda, toplamda en iyi dereceyi elde edecek ekip, Cumhurbaşkanlığı 2'nci Uluslararası Yat Yarışı şampiyonu unvanına ve Cumhurbaşkanlığı Kupası’na hak kazanacak.
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fenerbahçe | 14 | 12 | 1 | 1 | 37 | 10 | 37 | +27 |
2 | Galatasaray | 14 | 12 | 1 | 1 | 28 | 8 | 37 | +20 |
3 | Beşiktaş | 14 | 8 | 4 | 2 | 21 | 16 | 26 | +5 |
4 | Kayserispor | 14 | 7 | 2 | 5 | 19 | 14 | 26 | +5 |
5 | Adana Demirspor | 14 | 6 | 3 | 5 | 26 | 16 | 23 | +10 |
6 | Trabzonspor | 14 | 7 | 5 | 2 | 24 | 18 | 23 | +6 |
7 | Kasımpaşa | 14 | 6 | 5 | 3 | 25 | 27 | 21 | -2 |
8 | Çaykur Rizespor | 14 | 6 | 5 | 3 | 14 | 19 | 21 | -5 |
9 | Antalyaspor | 14 | 5 | 4 | 5 | 20 | 16 | 20 | +4 |
10 | Hatayspor | 14 | 4 | 4 | 6 | 24 | 21 | 18 | +3 |
11 | Fatih Karagümrük | 14 | 4 | 5 | 5 | 17 | 12 | 17 | +5 |
12 | MKE Ankaragücü | 14 | 4 | 5 | 5 | 20 | 20 | 17 | 0 |
13 | Sivasspor | 14 | 3 | 5 | 6 | 17 | 24 | 15 | -7 |
14 | Gaziantep FK | 14 | 5 | 9 | 0 | 14 | 22 | 15 | -8 |
15 | Konyaspor | 14 | 3 | 6 | 5 | 15 | 20 | 14 | -5 |
16 | Pendikspor | 14 | 3 | 7 | 4 | 16 | 31 | 13 | -15 |
17 | Başakşehir FK | 14 | 3 | 8 | 3 | 14 | 20 | 12 | -6 |
18 | Samsunspor | 14 | 3 | 9 | 2 | 13 | 23 | 11 | -10 |
19 | Alanyaspor | 14 | 2 | 7 | 5 | 11 | 23 | 11 | -12 |
20 | İstanbulspor | 14 | 2 | 10 | 2 | 11 | 26 | 8 | -15 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Eyüpspor | 14 | 12 | 2 | 0 | 38 | 10 | 36 | +28 |
2 | Kocaelispor | 14 | 9 | 3 | 2 | 24 | 16 | 29 | +8 |
3 | Göztepe | 14 | 8 | 4 | 2 | 18 | 8 | 26 | +10 |
4 | Bandırmaspor | 14 | 7 | 2 | 5 | 18 | 8 | 26 | +10 |
5 | Bodrumspor | 14 | 7 | 4 | 3 | 18 | 11 | 24 | +7 |
6 | Gençlerbirliği | 14 | 6 | 2 | 6 | 18 | 14 | 24 | +4 |
7 | Sakaryaspor | 14 | 6 | 3 | 5 | 19 | 15 | 23 | +4 |
8 | Çorum FK | 14 | 6 | 6 | 2 | 23 | 16 | 20 | +7 |
9 | Keçiörengücü | 14 | 5 | 5 | 4 | 13 | 15 | 19 | -2 |
10 | Erzurumspor FK | 14 | 4 | 4 | 6 | 15 | 12 | 18 | +3 |
11 | Manisa FK | 14 | 4 | 5 | 5 | 18 | 15 | 17 | +3 |
12 | Boluspor | 14 | 4 | 6 | 4 | 11 | 17 | 16 | -6 |
13 | Ümraniyespor | 14 | 4 | 7 | 3 | 14 | 19 | 15 | -5 |
14 | Adanaspor | 14 | 5 | 9 | 0 | 12 | 21 | 15 | -9 |
15 | Şanlıurfaspor | 14 | 3 | 6 | 5 | 9 | 17 | 14 | -8 |
16 | Tuzlaspor | 14 | 3 | 8 | 3 | 12 | 25 | 12 | -13 |
17 | Giresunspor | 14 | 2 | 9 | 3 | 9 | 23 | 9 | -14 |
18 | Altay | 14 | 1 | 11 | 2 | 7 | 34 | 5 | -27 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Esenler Erokspor | 15 | 12 | 2 | 1 | 31 | 9 | 37 | +22 |
2 | 1461 Trabzon FK | 15 | 9 | 2 | 4 | 27 | 9 | 31 | +18 |
3 | Van Spor FK | 15 | 9 | 2 | 4 | 20 | 16 | 31 | +4 |
4 | Ankaraspor | 16 | 7 | 2 | 7 | 20 | 12 | 28 | +8 |
5 | Bucaspor 1928 | 14 | 7 | 1 | 6 | 20 | 8 | 27 | +12 |
6 | Yeni Mersin İdman Yurdu | 15 | 7 | 3 | 5 | 23 | 14 | 26 | +9 |
7 | Nazilli Belediyespor | 16 | 8 | 6 | 2 | 23 | 24 | 26 | -1 |
8 | Ankara Demirspor | 15 | 7 | 6 | 2 | 19 | 18 | 23 | +1 |
9 | Diyarbekir Spor | 15 | 5 | 5 | 5 | 12 | 13 | 20 | -1 |
10 | Hes İlaç Afyonspor | 15 | 5 | 5 | 5 | 10 | 12 | 20 | -2 |
11 | Karacabey Belediye Spor | 15 | 4 | 6 | 5 | 11 | 11 | 17 | 0 |
12 | Kırklarelispor | 16 | 4 | 7 | 5 | 12 | 22 | 17 | -10 |
13 | Beyoğlu Yeniçarşıspor | 15 | 4 | 9 | 2 | 13 | 19 | 14 | -6 |
14 | Bursaspor | 15 | 3 | 7 | 5 | 13 | 25 | 14 | -12 |
15 | Serik Belediyespor | 15 | 3 | 8 | 4 | 6 | 13 | 13 | -7 |
16 | Altınordu | 15 | 2 | 7 | 6 | 16 | 18 | 12 | -2 |
17 | Adıyaman FK | 15 | 3 | 9 | 3 | 12 | 23 | 12 | -11 |
18 | Kırşehir Futbol SK | 15 | 3 | 9 | 3 | 12 | 26 | 12 | -14 |
19 | Zonguldak Kömürspor | 14 | 2 | 8 | 4 | 13 | 21 | 10 | -8 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Aliağa Futbol A.Ş. | 13 | 10 | 0 | 3 | 25 | 6 | 33 | +19 |
2 | Kepezspor FAŞ | 12 | 9 | 1 | 2 | 20 | 7 | 29 | +13 |
3 | Edirnespor | 12 | 6 | 3 | 3 | 20 | 10 | 21 | +10 |
4 | Ayvalıkgücü Belediyespor | 12 | 5 | 2 | 5 | 11 | 7 | 20 | +4 |
5 | İnegöl Kafkas GK | 12 | 6 | 4 | 2 | 12 | 12 | 20 | 0 |
6 | K.Çekmece Sinopspor | 13 | 4 | 4 | 5 | 15 | 12 | 17 | +3 |
7 | 52 Orduspor FK | 12 | 4 | 3 | 5 | 11 | 11 | 17 | 0 |
8 | Kırıkkalegücü FK | 12 | 5 | 5 | 2 | 10 | 11 | 17 | -1 |
9 | Mardin 1969 Spor | 12 | 4 | 6 | 2 | 13 | 12 | 14 | +1 |
10 | Talasgücü Belediyespor | 12 | 4 | 7 | 1 | 14 | 19 | 13 | -5 |
11 | Gümüşhanespor | 12 | 2 | 4 | 6 | 9 | 13 | 12 | -4 |
12 | Artvin Hopaspor | 12 | 2 | 5 | 5 | 10 | 12 | 11 | -2 |
13 | Malatya Arguvanspor | 12 | 2 | 7 | 3 | 7 | 12 | 9 | -5 |
14 | Karabük İdmanyurdu Spor | 12 | 2 | 7 | 3 | 7 | 21 | 9 | -14 |
15 | Tarsus İdman Yurdu | 12 | 1 | 8 | 3 | 7 | 26 | 6 | -19 |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
08/12/2023 | Galatasaray | vs | Adana Demirspor |
09/12/2023 | Antalyaspor | vs | Fatih Karagümrük |
09/12/2023 | Samsunspor | vs | Kasımpaşa |
09/12/2023 | Beşiktaş | vs | Fenerbahçe |
10/12/2023 | İstanbulspor | vs | Alanyaspor |
10/12/2023 | Başakşehir FK | vs | Hatayspor |
10/12/2023 | Kayserispor | vs | Pendikspor |
10/12/2023 | Gaziantep FK | vs | Trabzonspor |
11/12/2023 | Konyaspor | vs | Sivasspor |
11/12/2023 | MKE Ankaragücü | vs | Çaykur Rizespor |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
09/12/2023 | Bandırmaspor | vs | Kocaelispor |
09/12/2023 | Bodrum FK | vs | Tuzlaspor |
09/12/2023 | Ümraniyespor | vs | Keçiörengücü |
09/12/2023 | Sakaryaspor | vs | Giresunspor |
10/12/2023 | Çorum FK | vs | Erzurumspor FK |
10/12/2023 | Manisa FK | vs | Adanaspor |
10/12/2023 | Gençlerbirliği | vs | Göztepe |
10/12/2023 | Eyüpspor | vs | Şanlıurfaspor |
11/12/2023 | Altay | vs | Boluspor |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
09/12/2023 | Yeni Mersin İdman Yurdu | vs | Altınordu |
10/12/2023 | Diyarbekir Spor | vs | Ankara Demirspor |
10/12/2023 | Hes İlaç Afyonspor | vs | Bursaspor |
10/12/2023 | Karacabey Belediye Spor | vs | Nazilli Belediyespor |
10/12/2023 | Kırklarelispor | vs | Kırşehir Futbol SK |
10/12/2023 | Van Spor FK | vs | Beyoğlu Yeniçarşıspor |
10/12/2023 | Zonguldak Kömürspor | vs | Serik Belediyespor |
10/12/2023 | 1461 Trabzon FK | vs | Adıyaman FK |
11/12/2023 | Esenler Erokspor | vs | Bucaspor 1928 |
11/12/2023 | Esenler Erokspor - Bucaspor 1928 | Esenler Erokspor ligdeki son 5 maçında hiç kaybetmedi | Esenler Erokspor yenilmez |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
09/12/2023 | K.Çekmece Sinopspor | vs | 52 Orduspor FK |
10/12/2023 | Malatya Arguvanspor | vs | Karabük İdmanyurdu Spor |
10/12/2023 | Artvin Hopaspor | vs | Talasgücü Belediyespor |
10/12/2023 | Ayvalıkgücü Belediyespor | vs | Kepezspor FAŞ |
10/12/2023 | Gümüşhanespor | vs | Kırıkkalegücü FK |
10/12/2023 | Mardin 1969 Spor | vs | Edirnespor |
10/12/2023 | Tarsus İdman Yurdu | vs | İnegöl Kafkas GK |
10/12/2023 | Gümüşhanespor - Kırıkkalegücü FK | Gümüşhanespor ligde evindeki son 6 maçında hiç kazanamadı | Kırıkkalegücü FK yenilmez |