Afyonkarahisar'lı Yüksek Mimar Anıl Halis Akar, Kadıköy Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü oldu

Afyonkarahisar'lı Yüksek Mimar Anıl Halis Akar 31 Mart 2024 yerel seçimlerinden sonra Istanbul Kadıköy Belediyesine İmar ve Şehircilik Müdürü olarak görev yapmaya başladı.
 Tarih: 14-05-2024 14:32:35
Afyonkarahisar'lı Yüksek Mimar Anıl Halis Akar, Kadıköy  Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü oldu
 
Afyonkarahisar'lı Yüksek Mimar Anıl Halis Akar, Kadıköy  Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü oldu
 
Afyonkarahisar'lı Yüksek Mimar  Anıl Halis Akar  31 Mart 2024  yerel seçimlerinden sonra  Istanbul Kadıköy Belediyesine İmar ve Şehircilik Müdürü olarak görev yapmaya başladı.
 
 
 
Anıl Halis AKAR 
1988 yılında Afyonkarahisar’da doğan Anıl Halis Akar, Sandıklı Anadolu Lisesi’nin ardından T.C. Haliç Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nde 2011 yılında lisans ve 2015 yılında yüksek lisans eğitimini tamamlayarak “Yüksek Mimar” ünvanını aldı. Yakın Doğu Üniversitesi’nde başlayan doktora çalışmalarına halen devam eden Anıl Halis Akar iyi derecede İngilizce bilmektedir.
 
2012 yılında İstanbul Kadıköy Belediye Başkanlığı Plan Proje Müdürlüğü’nde mimar olarak göreve başladı. 11 yıldır hizmet verdiği Kadıköy Belediyesi’nde birçok kamu projesinin tasarım ve uygulama çalışmalarında yer aldı. 2019 yılından itibaren İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nde görevine devam etti
2020 yılında İstanbul Mimarlar Odası Anadolu 1. Bölge Temsilciliği Yönetim Kurulu’na seçildi.
 
Mimarlar Odası örgütüyle birlikte kentsel dönüşüm, meslek sorunları ve deprem konularında etkin rol aldı.07 Mayıs 2024 tarihinden itibaren Kadıköy Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü olarak görev yapmaktadır.
Etiketler
  HABER GALERİ
  Bu haber 1288 defa okunmuştur.   Editör: Halil Güler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER İstanbul Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • HABER ARŞİVİ
    YUKARI