Pendik Belediyesi 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle “deniz dibi temizliği” yaptı. Pendik Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (PEAK), Gedik Üniversitesi ve İHH Arama Kurtarma dalgıçları etkinlik kapsamında sahilde, denize dalarak atık topladı. Denizden araç lastiği, tribün koltuğu gibi atıkların çıkması görenleri şaşkına çevirdi. Etkinliğe katılan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin: "Denizlerimizin ve çevremizin temiz tutulması ve gelecek nesillere daha temiz bir dünyanın bırakılması için çevre duyarlılığı oluşturmak adına bu çalışmayı gerçekleştirdik.” dedi.
Deniz dibinden çıkarılan atıklar şaşkına çevirdi