EĞİTİM BİR SEN. BASINA YIL SONUNU DEĞERLENDİRDİ

Eğitim-Bir-Sen İstanbul 4 Nolu Şube başkanlığı gelereksel yıl sonru toplantısında medya mensupları ile bir araya gelerek eğitim-öğretim yılını değerlendirdi.
 Tarih: 06-06-2024 13:23:41   Güncelleme: 07-06-2024 10:54:41
EĞİTİM BİR SEN. BASINA YIL SONUNU DEĞERLENDİRDİ

 

EĞİTİM BİR SEN. BASINA YIL SONUNU DEĞERLENDİRDİ

 

Eğitim Bir Sen'den geleneksel medya buluşması
Eğitim-Bir-Sen İstanbul 4 Nolu Şube başkanlığı gelereksel yıl sonru toplantısında medya mensupları ile bir araya gelerek eğitim-öğretim yılını değerlendirdi.


6 Haziran 2024 Perşembe günü Pendik PenCR Sosyal Tesislerinde düzenlenen toplantı kahvaltı ile başladı. Samimi bir ortamda gerçekleşen organizasyon kahvaltı sonrası basın açıklamaları ile devam etti. 

e19e452c-11a4-41bd-bc51-41049e778ec8.jpg
Eğitim-Bir-Sen İstanbul 4 Nolu Şube Basın Sorumlusu Emre ŞAHİN'in açılış ve selamlama konuşması ile başlayan toplantıda 2023-24 sezonunun değerlendirilmesi ve öğretmenlerin genel istek ve talepleri konuşuldu. 
Şube Başkanı Bilal DURAN; Öğretmenlik Meslek Kanunu, "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli" Yeni Müfredat, Öğretmene Şiddet, Yönetici Atama Yönetmeliği ve Öğretmen Alımlarında Mülakat konuları ile ilgili görüşlerini anlattı. 

ii-007.jpg

Müfredatın sadeleştirilmesi ve içeriğinin geliştirilmesini olumlu bulan Şube Başkanı Bilal Duran, özellikle ahlak, erdem konularının müfredatta yer alması ve teknolojik gelişmelerin takip edilip müfredatın uyumlu hale getirilmesinin olumlu olduğunu belirtti.

bilalene.jpg
Duran, Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşu olmanın verdiği yetkinin ve sorumluluğun gücüne inanarak dünya gündemindeki Filistin İsrail olaylarına da değindi. Müslüman coğrafyanın Filistin gibi Suriye'de de Irak'ta da bu benzer kadere mahkum olduğunu ama buna karşı koymak için eğitim öğretiminde net bir duruşta olması gerektiğini söyledi. 
Mülakat konusundaki görüşleri değerlendiren ve Öğretmen Alımlarında Mülakat konusunu sendikaları açısından da ele alan Şube Başkanı Bilal Duran eğitim fakültelerine öğrenci alırken mülakat yapılsın, o kadar sene emek veren mezun olan, memurluk sınavını kazanan öğrenciyi mülakat adı altında değerlendirmek doğru değil dedi.

yandan.jpg

Pendik'te öğretmenevi olmaması ile ilgili sorulan soru üzerine, talep ve isteklerinin olduğunu belirterek "Bölgemizde Pendik Tuzla Kartal Maltepe de taleplerimiz var,  ama gerek arsa gerek mali şartlar nedeniyle yapılamadı.  Konu ile ilgili çalışmalarımız sürüyor" dedi. 

 

 

  HABER GALERİ
  Bu haber 759 defa okunmuştur.   Editör: Halil Güler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER İstanbul Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • HABER ARŞİVİ
    YUKARI