Pendik Belediyesinin Türkiye’nin ilk ve tek tam otomatik Ambalaj Atıkları Ayırma Tesisi’nde toplanan atık miktarı 100 bin tonu buldu. Toplanan atıklarla 328.654 varil petrol ve 1.962.750 m³ su tasarrufu sağlanırken 1 milyon 275 bin ağacın kesilmesinin önüne geçildi. Belediye Başkanı Ahmet Cin; “Türkiye’nin ilk Tam Otomatik Ambalaj Atığı Ayrıştırma Tesisi’ni kurarak ayrıştırılabilir atıkları hem ekonomiye kazandırıyoruz hem de çevremizi koruyoruz.” dedi.
“Gelecek nesillerin kaynak sıkıntısı çekmemesi için var gücümüzle çalışıyoruz”
1 milyon 275 bin ağacın kesilmesinin önüne geçildi