Fenerbahçe'de başkanlık Yarışını Ali Koç kazındı

Fenerbahçe'de Ali Koç, Aziz Yıldırım'ı geride bırakarak üst üste 3. kez başkan seçildi. Ali Koç 3 yıl daha başkanlık görevine devam edecek.
 Tarih: 10-06-2024 11:53:12
Fenerbahçe'de başkanlık Yarışını Ali Koç kazındı

Fenerbahçe'de başkanlığı Ali Koç kazındı

 

Fenerbahçe'de başkanlığı Ali Koç kazındı
Fenerbahçe'de Ali Koç, Aziz Yıldırım'ı geride bırakarak üst üste 3. kez başkan seçildi. Ali Koç 3 yıl daha başkanlık görevine devam edecek.

enerbahçe başkanlık seçimlerinde 27 bin oyun 16 binini alan Ali Koç, yeniden Fenerbahçe başkanı seçildi. Seçimin ardından Aziz Yıldırım, Ali Koç ile birlikte sahneye çıkarak kongre üyelerini selamladı ve kendisine destek mesajı verdi.

Fenerbahçe Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, Ülker Stadyumu'nda yapıldı. Saat 17.00 itibarıyla sona eren oy verme işlemi sonrasında oy sayma işlemine geçildi. Oy sayımı sırasında Başkan Ali Koç, saat 19.00 itibarıyla sahaya inerken, tribünler de meşaleler yanmaya başladı. Taraftarlar hep bir ağızdan kendisine tezahüratlarda bulunurken, "İnandık sana, güvendik sana, yüzümü kara çıkarma" tezahüratı söylendi.

ALİ KOÇ VE AZİZ YILDIRIM EL ELE KÜRSÜYE ÇIKTI

Daha sonra Koç, tribüne çıkarak Aziz Yıldırım'ın bulunduğu odaya gitti ve Yıldırım kendisini tebrik etti. İkili, daha sonra birlikte platforma çıkarak el ele tribünleri selamladı. 

AZİZ YILDIRIM: FENERBAHÇE'YE YAKIŞAN BİR KONGRE YAPTIK

Kürsüde Fenerbahçelilere seslenen Yıldırım, "Bugün Fenerbahçe'ye yakışan bir kongre yaptık. Bütün delegelere teşekkür ediyorum. Ben ve arkadaşlarım görevimizi yaptık. İnşallah Ali Koç ve arkadaşları bu sene Fenerbahçe'yi şampiyon yaparlar. Biz de elimizden gelen desteği veririz" ifadelerini kullandı.Ali Koç, yönetim kurulunda yer alan isimler ve kongre üyeleri tarafından tebrikleri kabul etti.

ALİ KOÇ'TAN AZİZ YILDIRIM'A TEŞEKKÜR

Ali Koç seçimin ardından yaptığı açıklamada, "Bugün yaklaşık 28 bin kongre üyemiz oy kullandı. Bu, Fenerbahçe demokrasisi adına büyük bir mutluluk ve yeni bir rekordur. Türkiye'de hiçbir kulüp bu sayılara yaklaşamıyor. Pek çok konuda büyüğüz, kongrede de Fenerbahçe büyüklüğünü bir kez daha gösterdik. Kongrede yarıştığım Sayın Aziz Yıldırım ve ekibine, bunu bir demokrasi şölenine çeviren değerli kongre üyelerimize yürekten teşekkür ediyorum. Fenerbahçe çağı bugünden itibaren başlıyor. Artık Fenerbahçe adını duyunca, rakiplerimizin irkileceği bir döneme giriyoruz. Kimse, Fenerbahçe'den büyük değildir. Artık kırgınlıklar bitsin. Geçmişi kapatalım, geleceğe yepyeni bir geleceğe adım atalım. Sizden ilk ricam, artık Fenerbahçe’yi, hocasını, oyuncusunu, başkanını sosyal medyada çerez haline getirmeyelim. Eminim Riva tarafında bu sonuçlardan memnun olmayanlar vardır!” şeklinde konuştu.

ALİ KOÇ 6 BİN OY FARK ATTI

Toplam rakam:

Ali Koç: 16 bin 464
Aziz Yıldırım: 10 bin 483

ALİ KOÇ'UN YÖNETİM KURULU LİSTESİ

Mevcut başkan Ali Koç'un yönetim kurulu listesinde; Erol Bilecik, Burak Kızılhan, Sertaç Komsuoğlu, Acun Ilıcalı, Ahmet Ketenci, Alper Alpoğlu, Cenk Öztanık, Eren Dişli, Ergun Özen, Esin Güral Argat, Fethi Pekin, Hakan Safi, Hamdi Akın, Hulusi Belgü, Hüseyin Bozkurt, Kemal Danabaş, Mehmet Dereli, Nedim Keçeli, Özgür Özaktaç, Rıfat Perahya ve Selma Rodopman yer aldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Fenerbahçe Kulübünün olağan genel kurulunda başkanlığa yeniden seçilen Ali Koç için tebrik mesajı yayımladı.

Bakan Bak, tebrik mesajında, "Fenerbahçe Spor Kulübünün bugün yapılan olağan genel kurulunda başkanlığa yeniden seçilen Ali Koç ile yönetim kurulu üyelerini tebrik ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı. KAYNAK:HABER7

Etiketler
  HABER GALERİ
  Bu haber 335 defa okunmuştur.   Editör: Halil Güler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER İstanbul Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • HABER ARŞİVİ
    YUKARI